22

Протистояння ШІ. Bard vs ChatGPT

Коротко про ШІ та мовні моделі

Штучний інтелект (ШІ) розвивається швидкими темпами, і мовні моделі є одними з найцікавіших і найперспективніших його досягнень. Мовні моделі - це програми, які можуть генерувати текст, робити переклад, писати різні види творчого контенту, відповідати на запитання, тощо.

У цій статті ми розглянемо дві великі мовні моделі: Bard і ChatGPT, які є найпопулярнішими та найтехнологічнішими варіантами на ринку. Ми постараємося дати об'єктивну оцінку кожній моделі, висвітливши їхні переваги та недоліки, а також визначимо їх релевантність у контексті вирішення конкретних проблем.

ChatGPT

https://chat.openai.com/

З кожним днем ми бачимо все більше новин про ChatGPT. Розроблена команією OpenAI, мовна модель видається універсальним інструментом для розв'язання найрізноманітніших задач, від написання програмного коду до вирішення ментальних проблем. Завдяки примітивному інтерфейсу, легкості використання та підтримці української мови, чат-бот є доступною платформою, що не вимагає спеціалізованих знань.
Ресурс, окрім безкоштовного плану, має також платну версію, що розширює можливості роботи з ШІ. ChatGPT Plus дає доступ до сучаснішої мовної моделі, швидше генерує відповідь та дає доступ до найновіших плагінів та розширень.

UI/UX

Інтерфейс ChatGPT є досить простим, він складається з поля для введення запиту та блоку самого чату. Схожість з месенджерами спрощує знайомство та взаємодію з мовною моделлю. Однак, сам дизайн залишає бажати кращого. Основні його мінуси - це маленький шрифт та не привабливий візульно стиль, що можуть негативно вплинути на користувацький досвід.

Функціонал

Чат-бот може надавати інформацію за запитом, відповідати на запитання, розв'язувати завдання та надавати допомогу у вигляді текстового контенту. Також сильною стороною чату є генерація унікальних творчих текстів (пости в соцмережах, оповідання, тощо). Він чудово розуміє контекст, завдяки чому користувач отримує природню та органічну відповідь.

У разі не відповідності відповіді вашим вимогам, ви матимете змогу згенерувати повторно. Також чат-бот надає доступ до історії ваших діалогів.

Обмеження

Не дивлячись на великий список переваг, ChatGPT має також і обмеження. Нижче приведені основні ліміти (стосується безплатної версії).

  • Доступ лише до GPT3.5, набір даних, що в 400 разів менший за GPT4, та включає дані лише до 2021 року.
  • Ліміт на кількість символів у відповіді.
  • Обмежений доступ до серверів, через що користувач довше очікує на відповідь.
  • Обмежена технічна підтримка.

Bard

https://bard.google.com/

Bard - мовна модель, створена компанією Google, принцип роботи з якою мало чим відрізняється від ChatGPT. Вона так само генерує відповіді відповідно запиту та розуміє українську мову. То що ж робить її особливою? Доступ до пошукової системи. Це означає, що Bard може генерувати відповіді, використовуючи найактуальнішу інформацію, яку він міг знайти у пошуку. Окрім того, на даний момент цей ресурс не має платного плану, тобто всі користувачі мають рівний доступ до функціоналу.

Інтерфейс та досвід користувача

Що стосується інтерфейсу, Bard дуже схожий на ChatGPT. Він так само імітує переписку в месенджері, але його стиль суттєво відрізняється. Створений відповідно до сучасних тенденцій, дизайн ресурсу є привабливішим для користувача, а більший в порівнянні до ChatGPT розмір шрифту позитивно впливає на користувацький досвід.

Можливості

Bard має всі основні можливості мовної моделі, а саме:

  • генерація унікальних текстів
  • відповіді на питання
  • повнорна генерація відповіді
  • доступ до історії чатів.

Окрім того, ресурс має також і додаткові можливості:

  • декілька варіантів відповіді на запит
  • відповідь у вигляді таблиці можна одразу експортувати у GoogleSheets
  • виклади статей та текстових документів через посилання на них
  • озвучування відповіді.

Як вже згадувалося вище, Bard було створено компанією Google, та не дивлячись на це, наразі він не має доступу до персональних даних користувача, хоча сама мовна модель не виключає можливості отримання прав у майбутньому. Це дасть чат-боту можливість генерувати більш персоналізовані відповіді.

Ліміти

Найбільш вагомий ліміт який має Bard - це мала спроможність до написання дуже творчих або оригінальних текстів. Об'єм набору даних, на якому навчалася мовна модель, становить лише 1,56 ТБ, що значно менше в порівнянні до ChatGPT. Також чат може генерувати неправильні відповіді.

Важливо пам'ятати, на момент публікації статті Bard все ще знаходиться в розробці, а вся вищеописана інформація стосується beta версії.

Порівняння мовних моделей

Нижче приведена таблиця з порівнянням головних характеристик таких мовних моделей як Bard та ChatGPT.

Критерій ChatGPT Bard
Інтерфейс Посередній Хороший
Доступ до інформації з реального світу Ні Так
Творчі можливості Хороші Посередні
Аналітика текстових документів Текст треба переносити в чат Аналітика за посиланням
Правильність відповідей Вимагає перевірки Вимагає перевірки

Висновки 

Отже, якщо ви маєте на меті написання творчого тексту, блогу або посту, краще скористатися ChatGPT. Однак, якщо ви хочете швидко провести певну аналітику, або інформація, яку ви шукаєте, має бути актуальною, краще звернутися до чат-боту Bard.

Не треба також забувати, що технології штучного інтелекту розвиваються та вдосконалюються щодня, тож варто слідкувати за останніми релізами та новинами у світі технологій.